top of page
Trochę o naszej historii ...

     Klub Trefl Zamość powstał w 2009 roku z inicjatywy Wojciecha Skuby i Piotra Kostrubca. W sezonie 2010/11 po przejęciu zespołu w I lidze od drużyny z Tarnogrodu rozpoczął pisać swoją historię w polskim tenisie stołowym. W 2012 roku nawiązano współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Szymona Szymonowica.

(Uczelnia Państwowa po zmianie nazwy w 2019 r. ) , która z roku na rok dynamicznie się rozwijała i trwa do dziś. W tym czasie występujący w rozgrywkach akademickich nasi studenci odnieśli  wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej zdobywając medale Mistrzostw Europy i Polski . W latach 2010 – 2020 drużyna mężczyzn czterokrotnie walczyła w barażach o awans do Superligi,  osiągając cel w sezonie 2020/21.

W roku 2019 zadebiutowała w I lidze drużyna kobiet, która w sezonie 2020/21 awansowała do Ektraklasy. Obie nasze drużyny występowały pod nazwą sponsora strategicznego i tytularnego : Uczelnia Państwowa Zamość. Od 1 września 2021 roku UPZ w wyniku przekształceń nadany został tytuł: Akademia Zamojska co automatycznie zmieniło nazwę naszych drużyn.

        Obecnie jesteśmy pełni zapału, pomysłów i nadziei na dalsze lata pracy i chcemy nadal "pisać tę fajną historię" ...

Bądź dobrej myśli, bo po co być złej. - Stanisław Lem 

Te zdjęcia piszą naszą historię...

Old-1.jpg
bottom of page