top of page

Zabrakło trochę szczęścia do wygranej

AKADEMIA ZAMOJSKA rozegrała awansem 6 kolejkę LOTTO Superligi. Do Zamościa przyjechała drużyna PETRALANA TTS POLONIA Bytom. Do pierwszego pojedynku wyszli Piotr Chodorski i Patryk Zatówka. Nasz kapitan pewnie pokonał przeciwnika 3:0. W drugim pojedynku przed dużym wyzwaniem stanął Jangwon Kim jego rywalem był utytułowany Patryk Chojnowski, pojedynek był "zacięty" ale nasz młody Koreańczyk był w stanie "urwać" tylko jednego seta i przegrał 1:3. Od trzeciego starcia zaczęły się MEGA emocje Tomasz Lewandowski za wszelką cenę chciał zdobyć pierwsze punkty dla naszej drużyny i po bardzo dobrej i emocjonującej walce "ograł" teoretycznie dużo silniejszego przeciwnika Viktora Brodda 3:1. W czwartym pojedynku tzw. "jedynek" dopiero się zadziało Piotr Chodorski stoczył niesamowicie widowiskowy "bój' z Patrykiem Chojnowskim, który zakończył się po pięciu setach, lecz ostatecznie wygrał go Patryk 2:3. O końcowym wyniku zadecydował 5 pojedynek - debel, Tomasz Lewandowski po raz pierwszy miał okazję zagrać w parze z Jangwon Kimem po stronie gości zagrali Viktor Brodd i Patryk Zatówka - niestety silniejszą i bardziej zgraną parą okazali się Bytomianie, wygrali 1:3 i tym samym zespół gości zgarną dwa punkt za wygraną 2:3 w całym meczu. Nasza drużyna musiała się zadowolić jednym, ale bardzo cennym dla nas punktem. Kto nie był niech żałuje to było kolejne niesamowicie widowiskowe i emocjonujące "meczycho" w wykonaniu naszych zawodników. Niby powinniśmy być niezadowoleni, bo w sobotę i niedzielę - było bardzo blisko żeby osiągnąć większą zdobycz punktową - troszkę zabrakło sportowego szczęścia. Jednak podsumowując: w ciągu czterech dni rozegraliśmy trzy bardzo wyczerpujące spotkania. Przed każdym z nich nie byliśmy faworytem a jednak zdobyliśmy 4 niezmiernie dla nas cenne punkty, nikt raczej się tego nie spodziewał. Jesteśmy zadowoleni z tej zdobyczy, cieszymy się z gry i zaangażowania naszych zawodników, ze wsparcia naszych kibiców i z tego, że o Zamościu mówi się już nie jak o "kopciuszku tenisowym" tylko o tym że "z nimi łatwo nie jest". DZIĘKUJEMY wszystkim bez wyjątku za wsparcie !!!


W sezonie 2023/2024 wspierają nas:


Comments


bottom of page