top of page

Uczelnia Państwowa w Zamościu - Dziękujemy.

Dziękujemy Uczelnia Państwowa Trefl Zamość za dostarczenie nam wielu pozytywnych emocji w mijającym sezonie.

Prezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość Piotr Kostrubiec wraz z zawodniczką Wiktorią Puzio złożyli podziękowania na ręce JM Rektora UPZ dr. hab. Andrzeja Samborskiego za wsparcie tenisistek i tenisistów w ubiegłym sezonie. Od 2012 r. Uczelnia i Klub, zajmujący się szkoleniem tenisistów stołowych, ściśle ze sobą współpracują. W rozgrywkach ligowych drużyny tenisistów i tenisistek występują pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość. UPZ jest sponsorem strategicznym i tytularnym drużyny męskiej występującej w Superlidze oraz drużyny kobiet, która w tym sezonie wywalczyła awans do Ekstraklasy. Tym samym Zamość jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce, który posiada dwa zespoły w najwyższych klasach rozgrywkowych tenisa stołowego w Polsce.

Dobre wyniki w rozgrywkach klubowych przełożyły się również na wzrost zainteresowania tą dyscypliną wśród naszych studentów. Uczelnia ma na swoim koncie dwa srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski w 2018 i 2020 r. oraz dwa najważniejsze – tytuły mistrzowskie AMP zdobyte w 2019 i 2021 roku.

Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany dla zamojskich tenisistów stołowych. - tekst: Strona UPZ w Zamościu.


Kommentare


bottom of page