top of page

Strategia i "duch" drużyny - skuteczniejsze niż "kasa"

Przed wtorkowym, zaległym spotkaniem pierwszej kolejki LOTTO Superligi rozgrywanym w "jaskini lwa" w Jarosławiu nikt chyba poza naszym zespołem nie wierzył, że AKADEMIA ZAMOJSKA może przywieść z OXYNET Jarosław punkty. Jednak perfekcyjna strategia Piotra Kostrubca i niesamowity "duch" walki naszych zawodników - pokazały, że przed meczem nie należy naszych zawodników z góry skazywać na porażkę. Pierwsze dwa pojedynki nie zapowiadały tego co się wydarzy w dalszej części meczu. 16-a rakieta świata Quadri Aruna pokonał Shodai Sakane 3:1. W drugim pojedynku zmierzyli się Andrej Gacina i Piotr Chodorski, który nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie rywala i ostatecznie przegrał 3:1. Kibice Jarosławscy już w tym momencie "oklaskiwali" zwycięstwo za "pełną pulę punktów" ale to był koniec dla nich dobrych wiadomości. Do trzeciego starcia stanęli Alan Kulczycki i Jesus Cantero, który pokazał, że wiek nie oznacza utraty umiejętności - wynik 0:3. Czwarty pojedynek Quadriego Aruny z Piotrem Chodorskim jak twierdziła zgromadzona publiczność na Hali MOSiR w Jarosławiu miał być "formalnością" i tu się zdziwili. Piotr rozegrał fenomenalny taktycznie pojedynek i wręcz "rozgromił" gwiazdę światowego tenisa 1:3. My tak na prawdę już cieszyliśmy się, że wrócimy do Zamościa z punktem, ale nie nasi "gladiatorzy" im było za mało. Do piątego decydującego "starcia" wyszli: Alan Kulczycki z Andrejem Gaciną i Jesus Cantero z Shodai Sakane - nasz debel po raz pierwszy stanął razem przy stole - nigdy razem nie zagrali ale byli tak pozytywnie "nakręceni" a zarazem skoncentrowani na "swojej pracy", że nie odpuścili żadnej piłki - wygrali 1:3 dając ostatecznie zwycięstwo naszej drużynie 2:3. To zwycięstwo było z gatunku "sensacji" ligowej, pokazującej, że sport to nie tylko pieniądze - liczą się: taktyka, zaangażowanie i dobra atmosfera w drużynie - my to wszystko w Jarosławiu mieliśmy, dlatego dopisujemy do ligowej tabeli kolejne bardzo cenne dla nas punkty.

BRAWO Piotr Kostrubiec, BRAWO drużyna !!!

Foto: Agnieszka Kulka Photography, własne

W sezonie 2023/2024 wspierają nas:Comments


bottom of page